אדם וים

שיחות על מה צופן לנו בצעד הבא של האנושות

להאזנה

פרק 6 - אדם וים: הדיון הקריטי סביב פיתוח בינה מלאכותית Open vs Close Source


הפרק סיקרנו מאמר שאדם כתב, שעוסק בדיון העכשווי והקריטי סביב פיתוחOpen Source vs Close Source AI - דיון על התצורה שעלינו לפתח את הטכנולוגיה הזאת - האם היא צריכה להיות מפותחת בצורה סגורה ו"מבוקרת" על ידי גורמים וחברות בודדות, או האם הפיתוח צריך להיות יותר פתוח ונגיש לכולם, מה יהיה יותר בטוח - והאם יש דוגמאות מהעבר שעליהן ניתן לבנות את הטענה הזאת?

המאמר נכתב תוך התייחסות לספר "The Coming Wave" של מוסטפא סולימאן, מי שהקים את החברה האגדית DeepMind שנמכרה לגוגל, ומי שהיום מריץ את אחת החברות AI המעניינות.

דיברנו על האינטרסים השונים של החברות הגדולות לסגור או להקשות על תחרות מצד סטארטפים יותר קטנים, מה זה המושג "שבי רגולטורי" ואיך חברות גדולות משתמשות בו, אבל מניפות את הדגל "זה בשביל הביטחון של האנושות" - ותנועת הנגד שנוצרה שנקראת e/acc , הדברים הטובים בה, אך גם עם ביקרות כלפיה.


קישורים:

  1. המאמר של אדם: https://essays.adamcohenhillel.com/p/countering-the-coming-wave-by-mustafa

  2. מוסטפא סולימאן: https://en.wikipedia.org/wiki/Mustafa_Suleyman

  3. קישור לספר "The Coming Wave":  https://www.the-coming-wave.com/

  4. סרטון שמסביר בצורה מדהימה את הבעייתיות עם שבי רגולטורי:https://www.youtube.com/watch?v=F9cO3-MLHOM&ab_channel=All-InPodcast

  5. תנועת הe/acc: https://effectiveaccelerationism.substack.com/p/repost-effective-accelerationism

  6. דיון בטוויטר בין מארק טדמארק (מחבר הספר Life 3.0) ליאן לקון (head of AI של Meta\Facebook):https://twitter.com/ylecun/status/1718670073391378694 

  7. הדוקמינטרי על DeepMind ו-AlphaGo:https://www.youtube.com/watch?v=WXuK6gekU1Y&ab_channel=GoogleDeepMind